top of page

Mediolan – włoska stolica mody


W Mediolanie spędziłam zaledwie kilka godzin w drodze powrotnej pomiędzy Turynem a lotniskiem Mediolan Bergamo. Oczywiście głównym naszym celem w Mediolanie była słynna Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie Duomo Di Milano, która mieści się na Piazza Duomo w samym centrum miasta. Budynek Katedry robi na prawdę ogromne wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. To jeden z największych kościołów na świecie, bogato zdobiony w piękne rzeźby i płaskorzeźby. Na sam koniec pobytu w Mediolanie udało mi się jeszcze wejść do środka Katedry, której wnętrze jest gotyckie, z monumentalnymi kolumnami, natomiast charakteru nadają mu liczne witraże.

Tuż przy Piazza Duomo znajduje się XIX-wieczna galeria handlowa Vittorio Emanuele II w której znajdują się butiki znanych projektantów, restauracje, kawiarnie, księgarnie oraz sklepy. Ta nietypowa galeria handlowa robi niesamowite wrażenie, zdobienia, wspaniała szklana kopuła na samym środku to wszystko sprawia, że czujemy się tam jakbyśmy byli w jednym z najlepszych domów mody otoczeni takimi projektantami jak Dior, Chanel czy Louis Vuitton.

Na placu i w galerii było mnóstwo ludzi, co chwila gdzieś można było usłyszeć dźwięki muzyki granej przez ulicznych grajków. Przypadkiem trafiliśmy do największego w jakim do tej pory byłam sklepu ze słodyczami w którym można było znaleźć chyba każdego rodzaju słodycze, od tabliczek czekolady po pyszne czekolady do picia (wiem bo kupiłam ;) ). Potem postanowiliśmy wybrać się do jednej z licznych restauracji przed dalszą podróżą. Zjedliśmy pyszne risotto, pospacerowaliśmy jeszcze trochę wokół Katedry aż nadszedł czas naszego autobusu na lotnisko.

Mediolan zaczarował mnie swoim pięknem i chętnie wróciłabym tam na weekend, aby dokładniej zwiedzić miasto i porozkoszować się tą specyficzną elegancką, ale wciąż włoską atmosferą.


0 komentarzy
bottom of page