top of page

Miłość nie szuka wymówek


Cześć wszystkim! Witajcie w ten piękny i jakże romantyczny dzień! 😃😃😃

Dzisiaj Walentynki a więc czas w którym wszyscy się kochamy 😃. Według mnie jest to piękny dzień bo fajnie, że chociaż w jednym dniu w roku mamy okazję przypomnieć sobie, że wszystko to co jest najważniejsze w życiu to miłość, przyjaźń i rodzina, mamy okazję do tego, aby być dla siebie miłym, życzliwym oraz aby wspólnie razem spędzić czas w tym dzisiejszym zabieganym świecie 😃.

Słyszałam wiele definicji miłości w książkach, filmach każda była inna i piękna na swój sposób. Spośród nich wszystkich stworzyłam w mojej głowie definicje miłości może nieidealnej ale takiej, która myślę, że spodobałaby się każdemu niczym romantyczny film 😂. No dobra, może nie każdemu bo nie każdy lubi przecież komedie romantyczne 😂 ale do rzeczy 😃! Według mnie miłość to niekoniecznie od razu jakieś piękne wiersze, poematy, prezenty czy też serduszka wysyłane SMSem. Miłość to najdrobniejsze gesty, to dbanie o to żeby nie było Ci zimno, to rozśmieszanie Cię, gdy Ci smutno, to zrobienie Ci herbaty, to uśmiech każdego dnia, to wspólne żarty, to dzielenie się ostatnim kęsem Twojej ulubionej czekolady, to pomoc w tym czego nie możesz zrobić sama, to opieka nad Tobą, gdy jesteś chora, to rozmowa, to oglądanie z Tobą po raz setny Twojego ulubionego filmu, to wzajemna akceptacja swoich niedoskonałości, to troska i wzajemne dbanie o siebie, to zrozumienie, to wsparcie, to szacunek, to zaufanie, to umiejętność słuchania i mówienia o swoich potrzebach. Miłość to ciągła praca nad sobą i dążenie do stawania się lepszą wersją siebie dla tej drugiej osoby. Miłość to także szczęście bycia razem nawet wtedy, gdy wszystko się wali, to świadomość, że jesteś kochana taka jaka jesteś, pomimo wad, niedoskonałości, to świadomość, że możesz być sobą ale chcesz się stawać lepsza dla niej/dla niego. Miłość nie szuka wymówek, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych ani wyzwań, których nie da się pokonać. Miłość to miłość, po prostu jest, pojawia się znikąd i zostaje w naszym sercu już na zawsze. To jest właśnie według mnie miłość. A czym dla Ciebie jest miłość?

Z okazji dzisiejszego święta życzę Wam mnóstwo miłości, wzajemnego szacunku, zaufania, zrozumienia siebie nawzajem, pokory, kochania wbrew wszystkiemu i wszystkim, okazywania i mówienia o swoich uczuciach nie tylko w dniu 14 lutego ale każdego dnia! ❤ Pamiętajmy też o tym, aby kochać siebie bo tylko wtedy możemy być w pełni szczęśliwi! 😃 A więc kochajmy się bo dzięki miłości świat jest znacznie lepszy! 😃😍😍😍❤❤❤ Buziaki 😘😘😘 Kocham Was 😃❤ Karolina B.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page