top of page

Wolność wyboru? Tak oczywista w XXI wieku? Niestety NIE dla Polskich kobiet!

Zaktualizowano: 26 sie 2021


Wolność wyboru? Tak oczywista w XXI wieku? Niestety NIE dla Polskich kobiet! To niedorzeczne, oburzające, to CHORE, że w kraju demokratycznym odbiera się wolność wyboru, prawo do decydowania o sobie, o swoim ciele!

Nie udzielam się w kwestii polityki, nie obchodzą mnie kłótnie partyjne ale teraz muszę zabrać głos bo to co się dzieje w naszym kraju przekracza wszelkie granice godności kobiet i praw człowieka!

W czwartek tzw. Trybunał Konstytucyjny swoim niby-wyrokiem skazał tysiące kobiet na tortury psychiczne i fizyczne. Stwierdził, że śmiertelne uszkodzenie płodu nie może być wyjątkiem od zakazu aborcji. Kobiety zostały potraktowane jak przedmioty, które nie mają własnej woli i decyzyjności. Za które decyzje, bez brania za nie odpowiedzialności, mogą podejmować politycy. Tego dnia zniszczono, złamano podstawowe prawa kobiet! Kobiety w Polsce zostały sprowadzone do istot tylko cielesnych pozbawionych rozumności i wolności.

Ja od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną ale pomimo, że nie wiele mogę sama fizycznie zrobić bez pomocy osób bliskich to jednak uważam, że mogę dużo bo: mówię, pracuję, radzę sobie jak mogę. Co w momencie, gdy okaże się, że płód ma tak zwane wady letalne tzn. nie ma mózgu, kręgosłupa, czy jego wnętrzności są na wierzchu? Co w sytuacji, gdy okazuje się, że dziecko przeżyje po porodzie zaledwie kilka godzin w cierpieniach? To nic, trzeba rodzić! Kobieta będąc w ciąży zamiast cieszyć się z nadejścia swojego dziecka będzie planowała pogrzeb. Drastyczne? Owszem ale to się właśnie stało rzeczywistością w naszym kraju przez całkowity zakaz aborcji.

Nie rozumiem jak można skazywać kobiety na niewyobrażalne cierpienie noszenia przez 9 miesięcy w sobie płodu z ciężkimi wadami a potem zmuszać te kobiety do patrzenia na jego śmierć. Nie rozumiem i nigdy nie będę rozumieć jak można decydować za kogoś wprowadzając zakazy i nakazy! To ma być demokracja? Wydaje mi się, że poszło to zdecydowanie za daleko! Tysiące kobiet wychodzi na ulice aby walczyć o swoje prawa, to jest demokracja? Mam wrażenie, że zamiast iść krok naprzód wracamy do średniowiecza... To ma być ochrona życia? A który z polityków pomyślał o ochronie życia kobiety, która będzie narażona na zakażenie, sepsę? Czy życie tych kobiet jest mniej wartościowe?

Wszyscy Ci politycy, którzy tak bardzo bronią poszanowania życia i wypowiadają się na temat zakazu aborcji mają głęboko w du... wszystkie te dzieci zaraz po urodzeniu. Nikogo z rządzących nie interesuje jak taka kobieta sobie poradzi, jak się zmieni jej życie. Nikogo z rządzących nie interesuje jak takie dziecko będzie funkcjonować, jak będzie cierpieć! Urodź i radź sobie sama gdyż system wsparcia osób niepełnosprawnych i matek dzieci niepełnosprawnych nie istnieje w naszym kraju. O wszystko trzeba walczyć a środki na podstawowe potrzeby finansowane jak odpowiedni sprzęt czy wymagana rehabilitacja często są pozyskiwane ze zbiórek publicznych, których zresztą jest setki!

Na przyciski klawiatury cisną się niecenzuralne słowa i choć osobiście nie mogę uczestniczyć w protestach to zabieram swój głos tutaj! I żeby było jasne, nie jestem za aborcją ot tak, jestem za wyborem! Niech każda kobieta może decydować za siebie bo taka świadoma decyzja nie jest łatwa dla żadnej kobiety ale brak wyboru jest skandalem!

Jeśli się zgadzasz udostępnij! Razem wygramy!

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page