top of page

ZASŁUCHAJ SIĘ W HISTORIACH!

Zaktualizowano: 21 sie 2021


Cześć Kochani

Jak Wam mija czas na ''kwarantannie''? Nudzicie się w domu? Co robicie?

Ja jestem przyzwyczajona tak na prawdę do bycia w domu i w sumie to mogę powiedzieć, że się nie nudzę dzięki temu, że tak na prawdę pracuje tak jak zwykle - zdalnie z domu - a po pracy? Albo piszę do Was, albo oglądam seriale na Netflixie, albo to co chyba najbardziej lubię - zanurzam się w świat książek! Nie wiem czy już o tym wspominałam ale kocham czytać! Niestety książki papierowe są już dawno poza moim zasięgiem ze względu na wagę i brak możliwości samodzielnego przekręcania kartek... Strasznie mnie to wkurzało bo nie mogłam robić tego czego najbardziej lubiłam ale jak zawsze szukałam sposobów i je znalazłam.

Moja przygoda z książkami zaczęła się od serii książek ''Harrego Pottera''! Pamiętam, gdy jako dziecko z niecierpliwością czekałam na kolejne tomy losów młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Wtedy jeszcze moje ręce były silniejsze i sama dawałam radę przytrzymać książkę i bez problemu odwracać strony. Z biegiem lat to się zmieniło...

Później jakiś czas czytałam z siostrą, gdy samej było mi już coraz trudniej, bo lubiłyśmy tą samą tematykę czyli ona czytała, ja słuchałam. Mnóstwo książek tak przeczytałyśmy i przeżyłyśmy wiele emocji. Bardzo miło to wspominam.

Potem próbowałam wciąż walczyć z moimi słabymi rękami, siadałam, układałam odpowiednio książkę, ręce, głowę i czytałam co chwila wołając kogoś do pomocy przy przekręcaniu stron albo sama walcząc z jej odwróceniem. Czasem mi się udawało, czasem nie choć było to dość irytujące. Po godzinie w niewygodnej pozycji byłam gorzej zmęczona niż niekiedy po rehabilitacji. Mimo to przeczytałam tak sporo książek.

Następnie na jakiś czas przestałam czytać bo książek papierowych już nie dawałam rady (do dziś na mojej półce są wciąż takie, których nie przeczytałam) a jeszcze wtedy nie było (albo ja nie wiedziałam gdzie szukać) tylu nowych tytułów, które chciałam przeczytać w postaci e-booków lub audiobooków. Na szczęście to się zmieniło! Od roku kupuje i czytam e-booki a teraz nie będę męczyć już moich oczu wpatrywaniem się w ekran telefonu po nocach tylko będą mi je czytać lektorzy! Zestaw audiobooków jest a więc na czas siedzenia w domu mam co robić!

Co wybrałam dla siebie? Lubię czytać różne książki od fantastyki, czasem thrilleru, lekkich kobiecych romansów, aż po książki z - ja to nazywam - ''duszą'' czyli takie, które wywołują duże emocje i są zapamiętane już na zawsze. Takie najbardziej uwielbiam bo są prawdziwe, pełne emocji od radości aż po najczęściej smutek i choć często łamią mi serce to i tak chętnie do nich wracam.

Czy książka Diane Rose ''Carpe Diem'' taka będzie? Czuję, że tak bo już po przeczytaniu opisu pomyślałam: ''Muszę ją przeczytać!''. Książka opowiada o dziewczynie, której na tym świecie pozostała ograniczona ilość dni... a dokładnie zostało jej 600 dni życia… Dużo? Mało? Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że na tym świecie zostało Ci już niewiele? Rosalie się z tym pogodziła, postanowiła żyć chwilą i zrobić jak najwięcej ale niespodziewanie w jej życiu pojawia się ktoś z kim chciałaby spędzić jak najwięcej wspólnych chwil… Co przyniesie jej los? Czy będzie musiała pożegnać się ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi i odejść? Ale na razie o tym nie myślmy więc… carpe diem czyli chwytaj dzień i ciesz się życiem!

No cóż, ja zabieram się za... SŁUCHANIE! Kładę się wygodnie i odpływam do innego świata. A Ciebie zachęcam do tego abyś zrobił to samo. Odłóż na chwilę telefon, Facebooka, wyłącz telewizję, odetnij się od wszystkiego i jeśli tradycyjne książki Cię męczą, nie przepadasz za czytaniem albo po prostu nie masz na nie czasu to włącz audiobooka: - w samochodzie podczas drogi do pracy - w domu podczas codziennych obowiązków - albo, gdy… marzysz o tym, aby położyć się i odpocząć a nie siedzieć nad książką… Właśnie wtedy wciśnij przycisk ''Play'' Zamknij oczy Otwórz swoją wyobraźnię #zostańwdomu i... ZASŁUCHAJ SIĘ W HISTORIACH!

Oczywiście po przeczytaniu a raczej odsłuchaniu podzielę się opinią i pokaże Wam inne tytuły, z którymi postanowiłam miło spędzić ten trudniejszy dla nas wszystkich czas ale gdybyś sam chciał spróbować ''zajrzeć do innego świata'' i zrelaksować się słuchając książek to zapraszam tu https://www.audiobook.pl/ lub http://pliki.audiobook.pl/ Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

A jeśli zainteresowała Cię książka, którą ja wybrałam dla siebie „Carpe Diem” autorki Diane Rose to kliknij tu https://bit.ly/340m0Bo

Dziękuję Audiobook.pl, StoryBox.pl i wydawnictwu Heraclon International za super prezent!

Aaa no i koniecznie dajcie znać co Wy lubicie czytać! Macie jakieś swoje ulubione książki, ulubionych autorów, ulubiony gatunek? A może polecicie mi coś do czytania co będę mogła dodać na swoją listę książek „do przeczytania”?

Czekam na Wasze komentarze i propozycje

Zdrówka dla Was i pozdrawiam Was cieplutko!

0 komentarzy
bottom of page